Zamiast zakupionych słuchawek mieszkanka gminy Zamość dostała kamień i liść

Mieszkanka gminy Zamość wspólnie z synem kupiła przez Internet słuchawki. Za paczkę zapłacili kurierowi 560 zł. Kiedy otworzyli przesyłkę wewnątrz było oryginalne pudełko a w nim zamiast zamówionego towaru – kamień i liść. Robiąc w sieci zakupy bądźmy czujni, przed decyzją o zakupie zweryfikujmy sprzedawcę!

Wczoraj 46-letnia mieszkanka gminy Zamość powiadomiła policjantów, że robiąc zakupy w sieci została oszukana. Wyjaśniła, że zamierzała kupić synowi słuchawki. Zdecydowała się ma formę zakupu przez Internet. Jej nastoletni syn sam na popularnym portalu ogłoszeniowym znalazł odpowiednią ofertę. Sprzedawcą była osoba fizyczna, a w ogłoszeniu wskazane było jedynie imię. Syn zgłaszającej skontaktował się ze sprzedającym za pomocą aplikacji, na której umieszczone było ogłoszenie. Ustalili, że za słuchawki zapłaci kurierowi przy odbiorze paczki. O ustaleniach nastolatek poinformował 46-latkę, która zgodziła się na taką formę zakupu.

Przesyłka dotarła po kilku dniach. 46-latka zapłaciła za nią kurierowi umówioną wcześniej kwotę 560 złotych. Po kilku godzinach przekazała paczkę synowi, który rozpakował przesyłkę. Wewnątrz było oryginalne pudełko zamówionych słuchawek, a w środku zamiast słuchawek – kamień i liść. Nieuczciwy sprzedawca do pudełka dołożył również kabel USB i wymienne końcówki douszne słuchawek.

46-latka próbowała dodzwonić się do sprzedającego jednak bezskutecznie. Pokrzywdzona skontaktowała się z firmą kurierską, która dostarczyła paczkę. Konsultant na jej wniosek zablokował przekazane kurierowi środki.

Robiąc zakupy w sieci bądźmy czujni i bardzo ostrożni. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie weryfikujmy sprzedawcę. Na temat uczciwości sprzedawcy mogą powiedzieć nam pisane przez internautów komentarze. Zwracajmy także uwagę na to, od kogo kupujemy. Wybierajmy sklepy sprawdzone, z dłuższą historią działalności. Z rozwagą korzystajmy również z super okazji, gdzie cena za towar jest znacznie niższa niż jego wartość rynkowa. Może być to oszustwo.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top