Ściągają od emerytów i rencistów za śmieci, a z podatków zgarniają miliardy! Ogromny wzrost dochodów w samorządach

Mamy duży wzrost dochodów w samorządach – ocenił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystego wręczenia powołań czterem nowym wojewodom.

Jak podkreślił, ten wzrost dochodów powinien wiązać się z podniesieniem efektywności prac wojewodów i urzędów miast.

Premier mówił poniedziałek o wzroście dochodów w samorządach. Poinformował, że wzrost w ostatnich czterech latach z tytułu podatku PIT to około 45 proc., a z tytułu podatku CIT około 35 proc. Premier podkreślił, jest to znacznie wyższy przyrost niż w okresach wcześniejszych. Dla przykładu podał, że jest to wzrost o około 0,5 mld. zł w Krakowie i w Poznaniu, a o 380 mln zł we Wrocławiu i o 1,8 mld zł w Warszawie.

Podziękował też szefowi MSWiA i koordynatorowi służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu za pracę. Jak wyjaśnił to podległe Kamińskiemu CBA i inne służby bardzo pomogły “przy uszczelnieniu podatkowym”, co przełożyło się na wzrost dochodów samorządów.

“To jest wielki sukces, który musi być odpowiednio doceniony i przeanalizowany po stronie samorządów” – stwierdził Morawiecki. Jak dodał rząd chce, by wojewodowie razem urzędami marszałkowskimi “działali ręka w rękę”.

“Ten ogromny przyrost dochodów w samorządach powinien jednocześnie iść z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych, przyspieszeniem pewnych procedur. Taką mam prośbę (…). Wszyscy obywatele patrzą w taki sposób na prace urzędów miast” – mówił premier.

źródło: www.stefczyk.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top