Prezes PiS. W każdej komisji wyborczej powinny być dwie osoby od nas

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, zapowiedział, że zostanie powołany Korpus Ochrony Wyborów. Były premier mówił o tym podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Podkreślił, że planowane zmiany mają na celu ochronę przyszłorocznych wyborów parlamentarnych, by „nie można było robić różnych nieładnych rzeczy”.

Prezes PiS wskazał, że zostanie przygotowana nowelizacja Kodeksu Wyborczego, tak aby sposób liczenia głosów był bardziej transparentny. Zaznaczył, że chodzi o to, aby wybory były przejrzyste i uczciwe.

Jarosław Kaczyński podkreślił też, że powstaną także inne rozwiązania, aby uniknąć wyborczych nieprawidłowości.

– Jest ponad 20 tysięcy tysięcy komisji obwodowych. W każdej powinny być dwie osoby od nas. Przez ustawę zmienimy sposób liczenia głosów, żeby był on dużo bardziej transparentny i wprowadzimy różne rygory, żeby nie można było robić różnych nieładnych rzeczy, bo z pewnym sceptycyzmem patrzymy na wyniki niektórych wyborów, w szczególności samorządowych – mówił były premier.

Jarosław Kaczyński kontynuuje swój objazd po kraju i spotkania z mieszkańcami. Mówi na nich o dotychczasowych działaniach rządu i planach na przyszłość. W sobotę lider PiS odwiedził także Wrocław, a w niedzielę uda się do Opola i Nysy.

źródło: www.radiomaryja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top