Policja alarmuje! Jeżeli usłyszysz te cztery słowa gdy zadzwoni do Ciebie nieznajomy numer, bezzwłocznie rozłącz się!

W dzisiejszych czasach oszuści wymyślają coraz to nowsze pomysły. Bardzo popularna metoda na wnuczka i wszystkie im podobne teraz przechodzą do świata wirtualnego. Mimo, że dla wielu osób ten sposób wydawałby się oczywisty, to jednak jest to rewelacyjnie zaplanowane oszustwo, które może spowodować nam bardzo wiele nieprzyjemnych sytuacji!

W sytuacji w której zadzwoni do nas nieznajomy numer i powie „Czy słyszysz mnie dobrze? Jeżeli tak jest, to proszę odpowiedzieć – tak„. Policja alarmuje, niezwłocznie rozłącz się i powiadom o tym najbliższy posterunek policji.

Ta metoda wyłudzenia jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, a w chwili obecnej zmierza do Europy. U naszych zachodnich sąsiadów już pojawiło się wiele przypadków wyłudzenia tą metodą.

Jeżeli przestępca upewni się, że wszystko idzie w dobrą stronę, a w szczególności, że dobrze ją słyszysz, zaczyna wdrażać swój plan. W tym momencie otrzymujemy serię banalnych pytań, typu czy „Czy korzystasz z internetu” i inne pytania na które odpowiesz „tak”. Uważaj, cały proceder jest przez nich nagrywany!

Nagrany materiał jest dla nich najważniejszy! To on jest wykorzystywany do zaciągnięcia kredytów i innych tranzycji w których wymagane jest potwierdzenie zlecenia poprzez zlecenie głosowe.

Słowo „tak” oznacza wiele w szczególności gdy rozmawiamy z instytucjami finansowymi. To właśnie one najczęściej wykorzystują nagrania głosu do potwierdzenia wielu transakcji finansowych. Z tego względu nie jest szokiem, że oszuści znaleźli sposób na wyłudzenia za pomocą nagrań dźwięku.

Oszuści wykorzystują Twój głos i podkładają go pod swój skrypt, w ten sposób zaciągają pożyczki lub dokonują zakupy na Twoje konto! Niestety ale bardzo często nawet nie jesteśmy świadomi, że zostaliśmy oszukani. Dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy otrzymujemy wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej.

Z tego względu musimy być bardzo ostrożni w sytuacji, gdy rozmawiamy przez telefon z osobą nieznajomą. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie podawać swoich danych osobowych. Musimy pamiętać, że każda podejrzana rozmowa powinna być skierowana na policję, a ty powinnaś niezwłocznie rozłączyć się. Pamiętaj, że nawet otrzymanie nieuzasadnionego wezwania do zapłaty powinno skutkować skierowaniem tego problemu do odpowiednich organów.

Pamiętaj! Przestępcy są bardzo sprytni, potrafią wykorzystać nowe technologie. Z tego względu warto wiedzieć o takich sposobach, aby skutecznie się przed nimi zabezpieczyć.

Nie zapomnij udostępnić ten artykuł na Facebooku, gdyż nigdy nie wiesz kiedy Twojemu przyjacielowi lub członkowi rodziny mogą przydać się te wskazówki!

ŹRÓDŁO: AWM.COM

Komentarze do: “Policja alarmuje! Jeżeli usłyszysz te cztery słowa gdy zadzwoni do Ciebie nieznajomy numer, bezzwłocznie rozłącz się!

 1. Myszowata

  Jebany net dalam sie już wciągnąć przez własną głupotę…..najwięcej na fb.pozdrawiam i więcej rozumu ode mnie

  Reply
 2. Paweł

  a ja proponuję zainstalować sobie program do nagrywania rozmów odpowiednio go skonfigurować aby nagrywał każdą rozmowę i masz wtedy linię obrony bo masz nagraną taką rozmowę jeśli ktokolwiek po drugiej stronie mówi że nagrywa rozmowę ja odpowiadam że także nagrywam i sytuacja jest czysta. w pamięci zachowuje się 100 ostatnich rozmów są niehasłowane mocnym długim hasłem. a zapisuję do osobnego katalogu tylko te podejżane rozmowy z dziwnymi konsultantami itp. choć odkąd znalazłem odpowiednią sieć jedyną w polsce która nie wymaga zgody marketingowej mam spokój z wszelkimi ofertami zwłaszcza tymi trefnymi

  Reply
 3. Teresa

  Zaraz, zaraz, nie bardzo rozumiem jak można wykorzystać takie nagranie. Czy bank może „udzielać mi pożyczki” na telefon bez mojej wcześniejszej zgody na taki kanał komunikacji z bankiem? Na dodatek udzieli mi tego kredytu z przelewem na „konto mojego dostawcy” … Coś mi tu nie gra na poziomie prawa bankowego – może policjanci, zamiast ostrzegać cały świat, powinni zgłosić do odpowiednich organów.

  Reply
 4. łatwowierny

  dlaczego ostrzega się przed takimi oszustami a nie ostrzega się przed „ojcem rydzykiem” kasami stefczyka zwanymi skokami ? To są dopiero oszuści na największa skalę.

  Reply
 5. A.

  A ja miałam tego typu telefon i niestety powiedzialam słowo ‚tak ‚.bylam zgłosić sprawę na policji na Mokotowie ale odmówiono przyjęcia zgloszenia z uwagi na to,że jeszcze nie doszło do przestępstwa i policja nie miałaby co tym zrobić… miło…mam nadzieję,że moja rozmowa nie będzie wykorzystana do zaciągnięcia jakichś długów…

  Reply
  • myk

   Idiotą to ty jesteś. Ile razy O. Rydzyk do ciebie dzwonił żeby coś wyciągnąć od ciebie. I nie wysilaj się idioto!

   Reply
 6. Klara

  Teresa..jest duzo innych mozliwosci wyludzenia twoich pieniedzy. Wystarczy twoj glos podstawic .
  Jest lepiej te sytuacje odebrac na serio a nie bedziesz miala klopotu.

  Reply
 7. Kinga

  Ja mam często telefony z Londynu, od razu blokuje. Raz odebrałam to nawet wiedzieli jak się nazywam 😳 od razu się rozlaczylam

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top