Podziękowania dla zamojskich policjantów za uratowanie życia

W ubiegły czwartek oficer dyżurny zamojskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że jest potrzebna natychmiastowa pomoc dla samotnie mieszkającej starszej pani, która aktualnie przebywa w swoim mieszkaniu i najprawdopodobniej jest nieprzytomna. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i wspólnie z funkcjonariuszami PSP pomogli kobiecie. Wezwana na miejsce karetka zabrała ją do szpitala. Wdzięczna za uratowanie życia matki córka starszej pani podziękowała dzielnicowemu mł. asp. Pawłowi Nowakowi za uratowanie życia.

   W dniu 25 maja 2017r. w godzinach popołudniowych dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że w mieszkaniu przy ul. Kamiennej leży kobieta, najprawdopodobniej jest nieprzytomna. Dyżurny natychmiast skierował tam dzielnicowych mł. asp. Pawła Nowaka oraz sierż. Anetę Baranowską. Na miejscu byli również strażacy. Kobieta rzeczywiście potrzebowała pomocy. Okazało się, iż 70-latka choruje na cukrzycę i przez dłuższy czas nie zażywała insuliny. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili również przebyty udar. Kobieta została zabrana do szpitala.

AAPOL

Wdzięczna córka, za okazaną pomoc oraz życzliwość, podziękowała dzielnicowemu, składając pisemne wyrazy wdzięczności na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Wskazała również, iż dzięki szybkiej reakcji służb jej matka przeżyła. Uratowana kobieta powoli wraca do zdrowia.

Źródło: KWP Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top