Piętnowanie dzieci i młodzież za pamięć historyczną o holokauście Polskich Dzieci Zamojszczyzny przez hitlerowskie Niemcy?

Na podstawie zawiadomienia złożonego do prokuratury przez „Ogólnopolski Ruch Ateistyczno-Lewicowy w Szczecinie oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych” w którym podnoszą , że charakter przedstawienia mógł propagować faszyzm, bo dzieci były przebrane w stroje funkcjonariuszy gestapo z elementami zawierającymi swastyki – wyjaśnia Magdalena Janik-Sobańska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. – Drugi wątek dotyczył dorosłych osób z widowni, które mogły się wypowiadać o osobach ze środowisk lewicowych w sposób mogący stanowić groźby ze względu na przynależność polityczną.

Zawiadomienie wydaje się być formą żartu lub ignorancji , braku zrozumienia co to jest inscenizacja historyczna, a jeśli tak to musicie państwo zrobić wykaz wszystkich filmów , spektakli teatralnych i książek o tematyce II Wojny Światowej i na autorów i reżyserów również złożyć zawiadomienia do prokuratury – więc do dzieła.

Państwo lewacy i ateiści czy jesteście obrońcami hitlerowskich rasistów i ksenofobów?, czy macie jakiś kompleks czy co? że musicie aż w taki sposób pokazywać że istniejecie? a jeśli macie takie zapatrywania to zakazane jest sympatyzowanie z ideologiami hitlerowskimi i komunistycznymi.

Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie wszczęła śledztwo w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa podczas spektaklu w Szkole Podstawowej w Łabuniach.

Na początku grudnia ubiegłego roku dzieci odegrały tam sceny jakich przeżyć doznawały Dzieci Zamojszczyzny w niemieckich obozach koncentracyjnych m.in w Oświęcimiu w spektaklu inscenizacyjnym pt. ” Nie mogę Cię zapomnieć” .

Chwała tym dzieciom i ich nauczycielom i pedagogom za pielęgnowanie tej historycznej pamięci o HOLOKAUŚCIE Dzieci Zamojszczyzny przez okupanta niemieckiego.

Stefan kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia niedługo błogosławiony mówił :

„Naród który nie zna swojej przeszłości nie ma przyszłości” .

Może dbałość o pamięć o Holokauście Dzieci Zamojszczyzny jest motywem tej presji jaka jest rozpętana wobec dzieci i nauczycieli szkoły im. Dzieci Zamojszczyzny w Łabuniach ? .

Wielkie gratulacje dla Wójta Gminy Łabunie pana Mariusza Kukiełki że jest taka kadra nauczycielska , która dba o pamięć historyczną naszych dzieci i społeczeństwa – tylko gratulować panie Wójcie!

źródło: stowarzyszenierkw.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top