Organizacje rolnicze na Lubelszczyźnie ogłaszają pogotowie strajkowe!

Zarząd Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego oraz Stowarzyszenie „Oszukana Wieś” ogłaszają pogotowie strajkowe. Powód? Uważają, że zostali znowu oszukani. Wbrew obietnicom wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka, import zboża z Ukrainy nie tylko nie zmniejszył się, ale wręcz przeciwnie – zwiększył się.

W oficjalnym oświadczeniu władze obu organizacji poinformowały o podpisaniu kruchego porozumienia w bardzo trudnych warunkach. W dokumencie zaznaczają, że porozumienie nie spełnia w pełni postulatów, które były przedstawione Ministerstwu oraz wygłoszone na proteście w Hrubieszowie 18 grudnia. Te same postulaty zostały również przekazane Ministrowi na spotkaniu z 28 grudnia. Od tego czasu nie zostały one spełnione,

“Nasze słuszne i merytoryczne  postulaty można było już dawno spełnić dla dobra gospodarki naszego kraju i polskiej wsi. Tym samym wyciszyć niepotrzebnie narastający niepokój społeczny. Niestety, ani protesty ani wielokrotne spotkania, niczego Pana Ministra nie nauczyły, Resort Rolnictwa nie spełnił żadnego  ze zgłaszanych postulatów. na lNasz problem nie jest odosobniony. W Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji i Litwie widzimy te same kłopoty.” – czytamy w oświadczeniu.

Zamojskie Towarzystwo Rolnicze nie jest jedyną grupą rolników, którzy protestują przeciwko obecnej polityce rolnej rządu. Rolnicy w Szczecinie również wyrażają swoje niezadowolenie, a ZTR się z nimi solidaryzuje. Protestujący rolnicy wierzyli, że Ministerstwo Rolnictwa wyciągnie wnioski z poprzednich protestów w Kielcach i Jasionce. Jednakże, z rozczarowaniem stwierdzono, że już następnego dnia po podpisaniu porozumienia, napływ zbóż na rynki nie tylko nie zmalał, lecz wręcz wzrósł. W rezultacie nie udało się spełnić obietnic, jakie złożył minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

“Kolejny raz zostaliśmy więc oszukani, a Pan Minister zerwał tak kruche porozumienie i stracił resztki zaufania. Z tych też powodów Zarząd Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego, oraz Stowarzyszenie „Oszukana Wieś” ogłaszają pogotowie strajkowe.

źródło: agroprofil.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top