Kraków: aktywiści LGBT próbowali zablokować konferencję o ideologii gender [VIDEO]

Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie trwa konferencja pt. „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE” organizowana przez europosłów PiS Beatę Kempę i Patryka Jakiego. Konferencja została zakłócona przez aktywistów LGBT, którzy na sali rozłożyli tęczową flagę.

 

W konferencji biorą udział wybitni naukowcy, którzy zajmują się problematyką LGBT i gender, m.in. ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Aleksander Nalaskowski i ks. prof. Dariusz Oko.

 

To jest dobra ilustracja totalności ideologii gender. To przedsmak tego, co nas czeka, gdy przejmą władzę – powiedział ks. prof. Dariusz Oko, komentując zachowanie aktywistów LGBT.

 

Przypomnijmy, że temat konferencji nie spodobał się władzom Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odmówił europosłom jej organizacji.

 

„Zawsze mi się wydawało, że uniwersytety są miejscem wymiany różnych poglądów”, przyznał na Twitterze Patryk Jaki.

 

„Warto zadać sobie pytanie, czy taka odmowa nie narusza dobrej renomy naukowej prelegentów”, zwrócił uwagę mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

Do protestujących zwróciła się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. – Nigdy w życiu nie dyskryminowaliśmy dzieci. W polskich szkołach szanujemy każde dziecko, godność każdego dziecka. Nie będziemy ich segregować według tego, co państwo w tej chwili opowiadacie. Nas, jako szkoły, nie interesuje, jakiej orientacji jest dziecko. Szkoła ma wychowywać i uczyć. Sprawy własnej seksualności młody człowiek będzie mógł sobie odpowiednio identyfikować w momencie, kiedy szkołę skończy. To nie jest sprawa szkolna. Tak samo, jak nie jest sprawą szkolną, czy nauczyciel jest homoseksualistą czy nie. Nie mam nic przeciwko panom i  nie będę miała. Natomiast będę zawsze za tym, żeby bronić godności każdego człowieka. Nie pozwolę na to, żeby w polskich szkołach, a na pewno w małopolskich, ideologia, która mówi, że seksualność człowieka jest najważniejsza, wchodziła do moich szkół. To jest seskusalizacja – powiedziała.

 

Zobacz co zarejestrowała kamera PCh24 TV:

 

źródło: www.pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top