Kolejna edycja „Bitwy Regionów”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje konkurs kulinarny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do kuchni regionalnej oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Jaką nagrodę mogą zdobyć KGW?

„Bitwa Regionów” to konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.
Konkurs z powodu pandemii w 2020 r. się nie odbył. Edycja 2021 r. została jednak zmodyfikowana i dostosowana do wymogów reżimu sanitarnego.

Na czym polega zadanie  konkursowe w Bitwie Regionów?

KGW zostały zaproszone do wykonania prac konkursowych. Mają one polegać na przygotowaniu opisu receptury tradycyjnej potrawy regionalnej. Chodzi o promocję potraw związanych z danym obszarem geograficznym wywodzących się z tradycji i zwyczajów kultywowanych w poszczególnych regionach naszego kraju.
KGW, które zgłoszą się do konkursu muszą także przygotować potrawę według przedstawionego przepisu i ją następnie zaprezentować w formie filmu wideo.
Opis receptury potrawy regionalnej może zawierać maksymalnie 2 tys. znaków a długość filmu nie może być większa niż 120 s. Maksymalna objętość filmu ro 1 GB.
Elektronicznych zgłoszeń do konkursu można dokonywać poprzez specjalny formularz znajdujący się na stronie: Konkurs Bitwa Regionów.

Bitwa regionów – jakie nagrody można zdobyć w 2021 roku?

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy. Pierwszy gdzie KGW będą rywalizowały na poziomie województw. Etap II wyłoni najlepszą potrawę spośród najlepiej ocenionych dań regionalnych.
Rozstrzygnięcie i finał Konkursu został zaplanowany na jesień.
Pula nagród finansowych tegorocznej edycji to 35 tys. zł.
Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2021 roku.

W poprzedniej edycji Bitwy Regionów wzięło udział niemal 800 KGW

W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

„Bitwę Regionów” organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Więcej szczegółów oraz regulamin dostępny na www.bitwaregionow.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top