Groźny wypadek w miejscowości Sitaniec Wolica

32-letni kierujący osobowym oplem po zderzeniu z ciężarówką z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wstępnie policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc w kierunku Zamościa w miejscowości Sitaniec Wolica nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Volvo. 31-letni kierujący volvo był trzeźwy, stan trzeźwości kierowcy opla będzie znany po przeprowadzeniu badania jego krwi. Szczegółowy przebieg i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj tuż przed godziną 22:00 na Drodze Krajowej numer 17 w miejscowości Sitaniec – Wolica.

Wstępnie mundurowi ustalili, że kierujący osobowym oplem jechał w stronę Zamościa. Nagle z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, po którym poruszał się kierujący ciężarowym volvo, doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Kierujący oplem, 32-latek z Zamościa, po zderzeniu nie mógł wydostać się z samochodu, pomogli mu strażacy. Po tym załoga karetki pogotowia przewiozła 32-latka do szpitala. Na badania do palcówki służby zdrowia trafili również kierujący volvo 31-latek z powiatu lubaczowskiego oraz pasażer ciężarówki. Podróżujący volvo mężczyźni po badaniach mogli opuścić szpital, z wypadku wyszli bez poważniejszych obrażeń. Dalszej hospitalizacji wymagał natomiast kierujący oplem.

Badanie policyjnym alkomatem kierującego ciężarówką wykazało, że był trzeźwy. Stan trzeźwości kierowcy osobówki będzie znany po przeprowadzeniu badania jego krwi.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z dochodzeniówki wraz z technikiem kryminalistyki, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Prowadzone przez mundurowych postępowanie pozwoli na wyjaśnienie okoliczności oraz przyczyn wypadku.

W czasie, gdy pracowały tam służby ratunkowa droga w Sitańcu – Wolica była zablokowana. Podróżujących policjanci kierowali na zorganizowane objazdy.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top