Groźny wypadek na ul. Wyszyńskiego w Zamościu

Nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu. Doprowadziła do niego 26-letnia kierująca samochodem marki Hyundai, która podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie zachowała wymaganej od niej ostrożności. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym.

Wczoraj przed godziną 14-tą dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierował policjantów, którzy na podstawie śladów na miejscu zdarzenia oraz relacji uczestników i świadków ustalili jego przebieg.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do zdarzenia doprowadziła 26-latka z Zamościa, która samochodem marki Hyundai poruszała się ulicą Wyszyńskiego w stronę ulicy Hrubieszowskiej. Kobieta wykonywała manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. W jego trakcie nie zachowała wymaganej od niej ostrożności i nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącej z naprzeciwka kierującej BMW. W wyniku tej nieostrożności doprowadziła do zderzenia, po którym oba pojazdy zostały przemieszczone, a samochód BMW uderzył w przydrożną latarnię oświetleniową.

Zarówno kierująca samochodem marki Hyundai, jak też 22-latka z gminy Miączyn, która podróżowała BMW trafiły do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że obie były trzeźwe.

W rejonie, w którym doszło do zdarzenia występowały nieznaczne utrudnienia. Jeden pas ruchu, w kierunku centrum miasta, był nieprzejezdny do czasu zakończenia czynności przez służby. W działania, oprócz policjantów, zaangażowani byli strażacy i pracownicy zakładu energetycznego. 26-latka z Zamościa za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym. Z powodu znacznych uszkodzeń funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od obu pojazdów.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top