Brak ostrożności powodem kolizji w miejscowości Łapiguz. Policja apeluje o czujność na drodze

Na szczęście jedynie niegroźnymi potłuczeniami dla 29-letniej kierującej fiatem zakończyło się zderzenie z audi, którego kierowca wyprzedzał jej pojazd w czasie, gdy ta skręcała na posesję. O tym, kto ponosi winę za spowodowanie kolizji zdecyduje sąd. Policjanci apelują o przemyślane manewry na drodze.

O zdarzeniu drogowym w podzamojskiej miejscowości Łapiguz dyżurny komendy został poinformowany wczoraj ok. godziny 13.30. Policjanci obsługujący kolizję wstępnie ustalili, że 29-letnia mieszkanka gm. Zamość, która siedziała za kierownicą fiata wykonując manewr skrętu w lewo na posesję została uderzona przez audi, którego kierujący 31-latek z Chełma w tym czasie wyprzedzał jej pojazd.

Kierująca fiatem został przewieziona do szpitala na dalsze badania. Na szczęście po ich wykonaniu okazało się, że ze zdarzenia wyszła bez poważniejszych obrażeń, a jedynie z niegroźnymi potłuczeniami.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący biorący udział w kolizji byli trzeźwi. Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów sąd rozstrzygnie, kto naruszył przepisy ruchu drogowego i ponosi winę za to zdarzenie.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że siadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, jednak to nie wystarczy, aby na drogach było bezpiecznie. Musimy również być czujni i przewidujący. Każdy manewr należy przemyśleć i przed jego rozpoczęciem upewnić się, czy możemy go wykonać bezpiecznie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować nas i innych uczestników ruchu utratą zdrowia a nawet życia.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top