Bezpieczny okres „Wszystkich Świętych” na drogach

W związku z przygotowaniem do uroczystości „Wszystkich Świętych” na drogach Zamościa i powiatu zamojskiego pojawi się większa liczba policyjnych patroli. Zadaniem funkcjonariuszy będzie zadbanie o to, aby ten czas przebiegł spokojnie i aby każdy z nas bezpiecznie dotarł nad groby swoich bliskich. Tegoroczne policyjne działania rozpoczniemy już dzisiaj.

W tym roku policyjne działania związane z okresem „Wszystkich Świętych” rozpoczniemy już dzisiaj i potrwają one do 5 listopada. Większą liczbę policjantów zobaczymy zwłaszcza na drogach dojazdowych do miejscowości oraz w okolicach cmentarzy.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich będą reagować na tworzące się na drogach utrudnienia, zapewniając płynność ruchu. Mundurowi będą wskazywać także miejsca, gdzie bezpiecznie można zaparkować samochód. Natomiast pieszym pomogą przejść przez zatłoczone w tym czasie ulice.

Patrole ruchu drogowego zwrócą uwagę na to, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością oraz pojazdem sprawnym technicznie. Zbadają także trzeźwość kierujących. Będą reagowali na wykroczenia drogowe, zwłaszcza te, które realnie zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

W tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Dotyczy to szczególnie rejonów cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

ORGANIZACJA RUCHU W OKOLICACH ZAMOJSKICH NEKROPOLII

Jak co roku w okresie „Wszystkich Świętych” w sąsiedztwie zamojskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od wtorku (31 października) do czwartku (2 listopada).

Cmentarz przy ul. Peowiaków …

przy cmentarzu parafialnym wzdłuż ogrodzenia na ulicy Peowiaków będzie ustawiony znak zakaz postoju (B 35). Zakaz postoju będzie także wprowadzony na ulicy Przemysłowej, również wzdłuż ogrodzenia cmentarza.

Cmentarz na osiedlu Karolówka …

Przy cmentarzu komunalnym na osiedlu Karolówka przystanek autobusowy komunikacji miejskiej znajdujący się tuż przy bramie do nekropolii zostanie przeniesiony na ulicę Śląską, na teren parkingu przy stacji trafo.

Cmentarze na terenie powiatu zamojskiego …

Zmiana stałej organizacji ruchu w dniu 1 listopada zostanie wprowadzona także przy cmentarzach zlokalizowanych przy drodze krajowej numer 74 – w Miączynie i Wielączy oraz przy krajowej „siedemnastce” w Łabuniach i Sitańcu. W tych miejscach naprzeciwko cmentarzy nie będzie można zatrzymywać pojazdów. Kierujących będzie informował o tym ustawiony tam znak B 36 (zakaz zatrzymywania).

Apelujemy do kierujących o zachowanie ostrożności, skupienie uwagi i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Również piesi, dbając o swoje bezpieczeństwo, powinni korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza, idąc po lewej stronie drogi. Natomiast wchodząc na jezdnię – powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pamiętajmy, że przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Nie należy również zapominać o odblaskach, które zapewniają pieszym widoczność na drodze.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top