„Za waszych rządów przestępcy buchnęli Polakom 160 mld zł”. Mocny list do byłych ministrów

Z publikowanych obecnie danych wynika, że w czasie Waszych rządów, grupy przestępcze buchnęły Polakom co najmniej 160 miliardów z VAT – napisał w mocnym liście do ministrów finansów za czasów rządów PO-PSL szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak.

Cezary Kaźmierczak, przewodniczący ZPiP, napisał do Mateusza Szczurka i Jacka Rostowskiego, ministrów finansów w czsach rządów PO-PSL, list otwarty, w którym pytał o istotne kwestie dotyczące wyłudzeń podatku VAT.

„List mój spowodowany jest danymi, które publikuje w ostatnich miesiącach Ministerstwo Finansów, a z których wynika, że w bieżącym roku uda się Morawieckiemu ograniczyć wyłudzenia podatku VAT na okrągłą sumkę 20 miliardów złotych” – tłumaczy na początku listu Kaźmierczak.

Przewodniczący ZPiP dopytuje, dlaczego takie ograniczenia nie były możliwe za poprzednich rządów.

Większość tych wyłudzeń miała miejsce w sektorze paliwowym, jak się okazuje. Cłami i akcyzą u Was zajmował się bohater moich niezliczonych wystąpień, wiceminister Jacek Kapica. W zasadzie trudno mi znaleźć miesiąc, w którym w czasie Waszych rządów, nie musiałem się zajmować tym ancymonem” – pisze Cezary Kaźmierczak.

Autor listu pyta także, dlaczego ani ministrowie, ani organy państwa nie zareagowały w związku ze skargami kierowanymi na Kapicę.

„Jak to jest możliwe, że z faceta, któremu między palcami przepływało 20 miliardów rocznie, czyniliście bohatera „walki z nieuczciwymi przedsiębiorcami” (oczywiście z polskiego sektora MSP). Walczył owszem – próbował wykończyć polską branże instalatorów szaf przesuwnych, podstępnie zmieniając interpretację podatkową, bez zmiany prawa i naliczając podatki 5 lat wstecz czy też wykończył cały polski sektor skażania alkoholu na cele przemysłowe – a w tym właśnie czasie, oczywiście na zasadzie całkowitego braku koincydencji zdarzeń – z Ukrainy wjechały setki pociągów ze „skażonym” alkoholem, zwolnione z VAT, jako „towar nigdzie indziej niesklasyfikowany” – pisze Kaźmierczak.

„Z publikowanych obecnie danych wynika, że w czasie Waszych rządów, grupy przestępcze buchnęły Polakom co najmniej 160 miliardów z VAT. Czy możecie Panowie wyjaśnić skąd Wasza wieloletnia ochrona dla tego Pana i zezwolenie na jego działalność? Byłbym wdzięczny też za krótkie info, ile w tym czasie jak złodzieje tirami wywozili z Polski pieniądze dostał pochwał i premii finansowych” – dodał szef ZPiP.

Cezary Kaźmierczak zaznaczył, że nie oskarża ministrów, a jedynie oczekuje wyjaśnień braku zainteresowanią sprawą.

Źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top