Wojewoda lubelski w TV Trwam i Telewizji Republika o wyroku NSA w sprawie prezydenta miasta Lublina i ideologii LGBT

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek był gościem programów „Polski punkt widzenia” w TV Trwam i „Wolne głosy” w Telewizji Republika. Podczas spotkań wojewoda skomentował wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który orzekł złamanie ustawy antykorupcyjnej przez prezydenta miasta Lublin. Odniósł się do organizowania parad i tzw. marszów równości. Mówił też o otwartym dzisiaj odcinku drogi ekspresowej S17 Garwolin-Ryki.

Krzysztof Żuk nie mógł być jednocześnie prezydentem miasta Lublin i zasiadać w radzie nadzorczej spółki PZU Życie. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

Sąd jednoznacznie potwierdził stanowisko CBA i moje, którego byłem pewien od samego początku, zgodnie z którym Krzysztof Żuk złamał ustawę antykorupcyjną. Obowiązujący ówczesny przepis pozwalał prezydentom miast  na zasiadanie w tego rodzaju spółkach, tylko wówczas kiedy były to spółki z większościowym udziałem skarbu państwa, bądź delegowany był tam prezydent przez spółkę z większościowym udziałem skarbu państwa. Sprawa była zupełnie oczywista. Spółka wtedy miała 35 proc. akcji skarbu państwa i było zupełnie jasne, że pan prezydent złamał ustawę antykorupcyjną – mówił na antenie Telewizji Republika wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Jeśli ten wyrok zapadłby przed jesienią ubiegłego roku, to pan prezydent musiałby się pożegnać z tą funkcją. Ponieważ zdołał to przedłużyć do następnej kadencji, więc tego skutku już nie ma. Sprawa jednak nie jest bezprzedmiotowa. Chodzi o fakt stwierdzony przez NSA. Prezydent, a zarazem szef struktur PO w województwie lubelskim złamał ustawę antykorupcyjną. To, że nie skutkuje to formalnie pozbawieniem go mandatu, to jednak powinno skutkować honorowym podaniem się do dymisji. W międzyczasie organizowana była kampania przeciwko mnie, jako wojewodzie, przeciwko CBA i partii rządzącej. Dzisiaj chciałbym zapytać, gdzie jest chociaż to jedno słowo przepraszam. Nie tylko mnie, ale mieszkańców Lublina, którzy zostali wprowadzeni w błąd, co do tego, czy prezydent złamał ustawę antykorupcyjną, czy nie. Warto podkreślić, że prezydent zasiadając niezgodnie z  prawem w spółce, pobrał z tego tytułu wynagrodzenie. W moim przekonaniu powinno to skutkować pewnymi procedurami, zmierzającymi do zwrotu tych środków – podkreślił wojewoda w TV Trwam.

Program poświęcono też paradom i tzw. marszom równości przechodzącym na terenie polskich miast. Marsze propagujące ideologię LGBT powinny być zakazywane – stwierdza Przemysław Czarnek. Dlatego w Lublinie ruszyła akcja zbierania podpisów przeciwko zorganizowania go w Lublinie.

Mamy tu ewidentnie do czynienia z gorszącymi scenami na ulicach miast i bezczeszczeniem symboli religijnych i obrażaniem uczuć religijnych.  Prezydent miasta Lublin powinien wysłuchać tych tysięcy ludzi, którzy już się podpisali i którzy nie chcą tego typu scen na ulicach Lublina. To, co działo się w Gdańsku, Warszawie i na Jasnej Górze, to są rzeczy, które są zakazywane prawem karnym. Powinno to stanowić argument zakazujący  tego rodzaju marszów. Jestem przekonany, że możemy tą akcją wymóc na prezydencie miast –  jeśli doszłoby do próby organizowania takiego marszu – zakaz marszu – mówił wojewoda w „Polskim punkcie widzenia”.

Jednostki samorządu terytorialnego na terenie Lubelszczyzny sprzeciwiają się ideologii LGBT. Podejmują działania w celu ochrony instytucji rodziny  przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, włączając się w akcję  „Samorząd wolny od ideologii LGBT”.

Absolutna większość społeczeństwa chce normalności i spokoju. Nie chcą żadnej rewolucji. Ta rewolucja kulturowa i seksualna, której synonimem jest ideologia LGBT narzucana przez środowiska LGBT wchodzi do np. szkół, kin i zaczyna robić spustoszenie – zaznacza wojewoda lubelski w programie „Wolne głosy”.

Na antenie TV Trwam wojewoda mówił o kolejnym otwartym już  odcinku drogi ekspresowej. S17 łącząca Warszawę z Lublinem wydłużyła się o kolejne 30 km. Dzisiaj oddano do użytkowania odcinek pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina i granicą z województwem lubelskim wraz z 5 km do węzła Ryki Północ wchodzącymi w skład kolejnego odcinka.

To historyczny moment otwarcia komunikacyjnego Lubelszczyzny. To długi odcinek łączący obwodnicę Garwolina z Rykami. Wcześniej, 3 tygodnie temu,  otworzyliśmy odcinek 13-kilometrowy od końca istniejącej już drogi ekspresowej w Kurowie, jeszcze za Żyrzyn. Pod koniec wakacji otworzymy z kolei obwodnicę Ryk i w ten sposób będzie można jechać na dystansie 140 km od Piask do Garwolina bardzo dobrą drogą ekspresową wykonaną w nowoczesnej technologii. To jest niesamowicie ważna informacja dla Lubelszczyzny. W tym momencie budujemy ponad 300 km dróg ekspresowych w województwie lubelskim. Takie są inwestycje infrastrukturalne pod rządami Prawa i Sprawiedliwości – podsumował Przemysław Czarnek.

źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top