W Siedliszczu bezpieczniej. Otwarto posterunek policji

Pracę zaczął w listopadzie ubiegłego roku, a dziś z udziałem komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie insp. Roberta Szewca, zastępcy komendanta głównego policji  nadinsp. Dariusza Augustyniaka, a także wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka został oficjalnie otwarty. W nowym posterunku policji przy ul. Leśnej w Siedliszczu (powiat chełmski) służbę pełni dwunastu funkcjonariuszy.

Dziękujemy za to, że mamy tak wykwalifikowanych funkcjonariuszy policji. Czujemy się bezpiecznie. Otwieramy ten posterunek jako siódmy w województwie lubelskim, odtwarzany po latach. Dzisiejsza uroczystość to element konsekwentnej polityki rządów Prawa i Sprawiedliwości. Województwo lubelskie dzięki pracy funkcjonariuszy policji jest najbezpieczniejszym miejscem w Polsce i Europie. Robimy wszystko, aby mieszkańcy tego województwa i kraju czuli się bezpiecznie  – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Otwarcie przeprowadzone zostało według policyjnego ceremoniału. Miało uroczysty i podniosły charakter. Rozpoczęło je złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości. Były przemówienia zaproszonych gości, poświęcenie i zwiedzanie budynku. Podczas spotkania przekazane zostały nowe pojazdy do użytku placówki.

Działkę pod budowę posterunku, Komendzie Wojewódzkiej Policji nieodpłatnie przekazały władze gminy. Obok budynku znajdują się garaże i parking. Na drodze dojazdowej zamontowano też oświetlenie.

źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top