W Lublinie powstanie Wojewódzkie Centrum Obsługi Rolnictwa

Z inicjatywy wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka planowane jest utworzenie miejsca, gdzie rolnicy będą obsługiwani w zakresie różnych spraw. Oszczędzi im to dużo czasu, zwłaszcza w okresie natężenia prac polowych.

Wojewódzkie Centrum Obsługi Rolnictwa w Lublinie, które powstanie na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego SA w Elizówce, stanowić będzie bazę infrastrukturalną dla instytucji publicznych i podmiotów prawa prywatnego działających w sektorze rolnictwa. Powstanie w celu  wprowadzenia maksymalnych udogodnień dla rolników i hodowców z województwa lubelskiego.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele różnych organizacji działających w obszarze rolnictwa oraz wojewoda Przemysław Czarnek podpisali porozumienie intencyjne, które jest pierwszym krokiem do realizacji przedsięwzięcia.

Idziemy w kierunku całkowitej zmiany funkcjonowania Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka. Rynek już jest podmiotem skupującym owoce na rynku lubelskim i nie tylko. Ten zakres działalności będzie się zwiększał. Taki jest interes narodowy, taka jest racja województwa lubelskiego – mówił Przemysław Czarnek.

Porozumienie dotyczące powstania Wojewódzkiego Centrum Obsługi Rolnictwa w Lublinie, poza wojewodą Czarnkiem podpisali również: członek zarządu województwa lubelskiego Sebastian Trojak, członek zarządu powiatu lubelskiego Magdalena Filipek-Sobczak, dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie Kazimierz Choma, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej w Lublinie Piotr Burek, przedstawiciel Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Roman Starek, prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka SA  Artur Niczyporuk, dyrektor Wojewódzkiej Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Krzysztof Chmielik, a także dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie Teresa Wyłupek.

Rolnik musi mieć czas, żeby skupić uwagę na swojej działalności. My jesteśmy od tego, żeby mu pomóc we wszystkich innych sprawach. Musi powstać scentralizowane Centrum Obsługi Rolnictwa. Dzisiejsze spotkanie jest podstawą do tego, żeby rozpocząć realne i szybkie działania w centralach państwowych instytucji również z pomocą i za pośrednictwem wojewody lubelskiego. Bardzo się cieszę, że rolnicy będą mieli swoje centrum obsługi, a przy takim centrum będą powstawały rzeczy istotne z punktu widzenia strategii rozwoju rolnictwa w województwie lubelskim – dodał wojewoda Czarnek.

Rekomendacji do realizacji projektu pod nazwą Wojewódzkie Centrum Obsługi Rolnictwa w Lublinie udzielił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Wideo z podpisania porozumienia: https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/videos/518381135333587/

źródło: www.lublin.uw.gov.p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top