W garnizonach Lublin, Chełm i Zamość powstanie 19. Brygada Zmechanizowana

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się z dowódcą  18. Dywizji Zmechanizowanej, gen. Jarosławem Gromadzińskim.  Podczas spotkania poruszono kwestie związane z rozpoczęciem formowania 19. Brygady Zmechanizowanej w garnizonach Lublin, Chełm i Zamość.

Docelowo brygadę będą tworzyć nowe, jak i istniejące pododdziały. – 19. Brygada Zmechanizowana zacznie funkcjonować na przełomie września i października, a trzy lata później osiągnie gotowość bojową. Oprócz batalionu dowodzenia, który będzie w Lublinie, w skład Brygady zostaną włączone dwa bataliony znajdujące się dziś w podporządkowaniu 1. Brygady Pancernej. Będzie to 1. Batalion Zmechanizowany z Chełma, a także 3 Batalion Zmechanizowany z Zamościa – powiedział gen. Gromadziński.

Inicjatywę od początku wspiera wojewoda lubelski. – Dzięki temu wzmocni się poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego regionu. Stoimy również przed znakomitą sytuacją społeczną. Przecież ci ludzie będą tu mieszkać i pracować. Będzie to znakomity impuls rozwojowy dla naszego miasta i regionu – zaznacza Przemysław Czarnek.

źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Komentarze do: “W garnizonach Lublin, Chełm i Zamość powstanie 19. Brygada Zmechanizowana

  1. Wróg Publiczny

    „Inicjatywę od początku wspiera wojewoda lubelski. – „Dzięki temu wzmocni się poczucie bezpieczenstwa”

    Przypomnę, że Pan Wojewoda wspierał również zmiany formy wyborów sołtysów, Pan Wojewoda wspiera młodych przedsiębiorców aby zakładali firmy budowlane i budowali drogi, Pan Wojewoda wspierał kandydata na wójta Gminy Zamość a teraz wspiera wspomnianą w powyższym artykule inicjatywę. Muszę przyznać, że dobrze mu to wychodzi bo czuję się bezpieczny jak nigdy wcześniej.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top