Szef WSI edukuje warszawskich licealistów i promuje uczelnię, której jest wykładowcą!

Były szef Wojskowych Służb Informacyjnych, agent wywiadu PRL, uczestnik kursów KGB w Rosji, czyli gen Marek Dukaczewski, gościł 23 stycznia br. w jednym z warszawskich liceów. Nie był tylko gościem, był wykładowcą!

Tematem jego wystąpienia przed młodzieżą były zagrożenia terrorystyczne i te występujące w cyberprzestrzeni. Rodzice uczniów nie wiedzieli, kto będzie edukował ich dzieci. Przeszłości wykładowcy nie poznali również słuchacze Dukaczewskiego. Wykład trwał niemal godzinę a spotkanie służyło także promocji Uczelni Techniczno-Handlowej. Do jej kadry naukowej należy również gen. bryg. mgr inż. Marek Dukaczewski (Katedra Bezpieczeństwa Wewnętrznego).

Na pytanie redaktorów „Naszego Dziennika” o powód zaproszenia takiego akurat prelegenta, skierowane do liceum, które wykład generałowi zorganizowało, jego dyrektorka Iwona Rydlewska zakomunikowała, że wybrany on został spośród… dwóch zaproponowanych przez uczelnię.

Dyrektor wskazała że uczniowie prowadzonej przez nią placówki są otwarci „na dyskusję z przedstawicielami różnych grup społecznych. Wykład nie miał wydźwięku politycznego”. Rydlewska wyraziła przekonanie, że młodzież wiedziała kim jest gen Dukaczewski.

źródło: polskaniepodlegla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top