System informatyczny eSesja dla Starostwa Powiatu w Zamościu

Pierwsza sesja Rady Powiatu z użyciem programu „e-sesja” już w kwietniu. 28 marca 2019 r. odbyło się szkolenie. Radni zapoznali się z nowym oprogramowaniem, które ma nie tylko wspomóc ich pracę, ograniczyć ilość zużywanego papieru obniżając tym samym koszty ponoszone co miesiąc, ale także ułatwić dostęp mieszkańcom do informacji o pracy radnych, wynikach głosowań, przebiegu sesji i posiedzeń.
Na początku miesiąca Powiat zakupił system do kompleksowej obsługi sesji Rady Powiatu. W skład systemu wchodzą m.in. 4 laptopy, 24 tablety, system konferencyjny i 1 statyczna kamera. System kosztował 45 598,68 zł brutto. Kwota obejmuje: sprzęt, licencje na oprogramowanie, obsługę serwisową, montaż i konfigurację urządzeń w siedzibie zamawiającego oraz usługi dodatkowe m.in. szkolenia dla radnych i administratora. Wykonawca utrzymuje system na swojej infrastrukturze, co gwarantuje dostępność i bezawaryjność oraz regularne tworzenie kopii bezpieczeństwa wszystkich danych.
Jako najważniejsze korzyści programu eSesja są wymieniane:

•Oszczędność czasu i pieniędzy
•Obsługa na tablecie, smartphonie, komputerze stacjonarnym oraz laptopie
•Automatyzacja komunikacji wewnątrz rady
•Innowacyjny i bardzo prosty w użytkowaniu system do głosowania
•Umożliwia błyskawiczny dostęp do informacji
•Regularne aktualizacje w oparciu o potrzeby Rady
•Internetowa transmisja obrad i portal mieszkańca

eSesja.pl to nowoczesny system informatyczny umożliwiający całkowitą eliminację dokumentów w formie papierowej na rzecz elektronicznej dystrybucji przy pomocy intuicyjnej aplikacji dla Radnych.

Wszystkie dokumenty zarówno na sesje jak i posiedzenia komisji rady są dostępne na dowolnym urządzeniu elektronicznym takim jak laptop, tablet, a nawet smartfon. W zależności od urządzenia, Radny do systemu loguje się za pomocą dedykowanej aplikacji lub poprzez przeglądarkę internetową.

Dostęp do materiałów wymaga jedynie dostępu do internetu.

Poza materiałami na posiedzenia, eSesja umożliwia także przekazywanie innych dokumentów oraz komunikatów jak zaproszenia, pisma, które wpłynęły do Biura Rady, skargi oraz wszelkie inne dokumenty.

źródło: www.powiatzamojski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top