Radni Rady Gminy Zamość podjęli decyzję. Od stycznia podwyżka opłat za wywóz śmieci!

W dniu dzisiejszym podczas II sesji Rady Gminy Zamość radni zdecydowali o podwyżce za wywóz śmieci. Podwyżka w gminie Zamość wejdzie w życie od 01 stycznia 2019 roku. Radni Rady Gminy Zamość jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie określenia metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty.

Miesięczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny określono według następujących kwot:

 1. 8.50 złotych dla gospodarstw domowych 1- osobowych,
 2. 17.00 złotych dla gospodarstw domowych 2- osobowych,
 3. 25.50 złotych dla gospodarstw domowych 3- osobowych,
 4. 34.00 złotych dla gospodarstw domowych 4 i więcej osobowych,

Miesięczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny określono według następujących kwot:

 1. 17,00 złotych dla gospodarstw domowych 1- osobowych
 2. 34,00 złotych dla gospodarstw domowych 2 – osobowych
 3. 51,00 złotych dla gospodarstw domowych 3 – osobowych
 4. 68,00 złotych dla gospodarstw domowych 4 i więcej osobowych

 

Komentarze do: “Radni Rady Gminy Zamość podjęli decyzję. Od stycznia podwyżka opłat za wywóz śmieci!

 1. Valgodesco

  Wkrótce podniosą ceny wody i ścieków, podniosą podatki, a potem dowiemy się, że podwyżki to wina „polityków”. Taką narracja funkcjonuje od wielu lat…

  Reply
 2. Reginis

  Czy ktoś z Gminy zadał sobie trud i zapytał dlaczego wzrosły koszty wywozu śmieci? Czyżby droga do Dębowca się wydłużyła, czy kula ziemska spuchła? Inflacja nie jest galopująca, ceny paliw były na dość stabilnym poziomie, płace w Zamościu i okolicach dla stanowisk robotniczych są na poziomie najniższym, a bezrobocie na poziomie jednym z wyższych w Polsce, to pozostaje zapewne poszukać w firmie. Ktoś, coś…?

  Reply
 3. Wiewióra

  Jednogłośnie?! Dziwne, że radni z różnych opcji mają identyczne stanowisko. No i oczywiście mają oni na względzie tylko dobro mieszkańców…

  Reply
 4. Reginis

  Cały czas robią teatrzyk dla ludu, a stanowisko ustalają przed sesją i nikt później się nie wychyla. Co do podwyżek, to trzeba rozważyć, czy nie ogłosić kolejnego przetargu lub zagrozić PGK, że taki przetarg zostanie ogłoszony jak ciągle będą podnosić cenę usług, a nie łykać wszystko jak młody pelikan ryby.

  Reply
 5. Wiewióra

  Ciekawe jest uzasadnienie do projektu tej uchwały. Skąd pod koniec roku wzięło się niedoszacowanie za rok 2018? Dlaczego dopiero teraz (Po wyborach) temat ten został podniesiony?
  A podane przykłady innych gmin wiejskich pokazują że w Gminie Zamość stawki nie były wcale najniższe, zwłaszcza w gospodarstwach liczących kilka osób…
  Na stronie gminy, w BIP nie mogę znaleźć zakładki do nagrania II sesji…. Może ktoś wie czy jest dostępne?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top