Potrącenie pieszej na przejściu, pijany sprawcą kolizji – niebezpiecznie na DK – 17 w Sitańcu

81-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala po tym, jak wczoraj wieczorem w Sitańcu przechodząc przez przejście dla pieszych na DK 17 została potrącona przez kierującego pojazdem marki Renault. Kilka minut po wypadku w tym samym miejscu doszło do kolejnego zdarzenia, w którym w którym sprawcą okazał się pijany 35-latek.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło  w Sitańcu. Tam  kierujący pojazdem marki Renault 30-letni mieszkaniec gminy Miączyn na przejściu dla pieszych potrącił 81-letnią mieszkankę gminy Zamość. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło w wyniku niezachowania należytej ostrożności przez kierującego renault, który nie zauważył idącej po przejściu kobiety.

Piesza z obrażeniami ciała karetką pogotowia została przewieziona do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że 30-latek był trzeźwy.

W czasie, gdy w miejscu wypadku pracowały służby, doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Zamościa, który  kierując pojazdem marki Renault Scenic nie zdążył zahamować i uderzył w stojący i oczekujący na pozwolenie do dalszej jazdy samochód również marki Renault Captur. Ten natomiast w wyniku uderzenia przesunął się uderzając w pojazd marki Fiat, który w tym czasie zabezpieczał i oświetlał miejsce poprzedniego wypadku.

Do szpitala na dalsze badania zostały przewiezione trzy osoby podróżujące samochodem marki Renault Captur.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 35-letni kierowca renault był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania pojazdami. Za jazdę na podwójnym gazie oraz spowodowanie zdarzenia drogowego odpowie przed sądem. Szczegóły obu zdarzeń badają policjanci z Zamościa.

Policjanci apelują o ostrożność. W czasie, gdy zapada zmierzch widoczność na drodze staje się ograniczona. Często występujące o tej porze roku deszcze jeszcze bardziej zmniejszają widoczność. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza w miejscach, w których na drodze możemy napotkać idących poboczem lub przechodzących przez jezdnię pieszych. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie, czy też nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków mogą zakończyć się tragicznie. O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać również sami piesi, pamiętając o zaznaczeniu swojej obecności na drodze poprzez umieszczenie na odzieży w widocznym miejscu elementu odblaskowego. Spowoduje to, że kierowcy wcześniej ich zauważą  i będą mieli czas na właściwą i bezpieczną reakcję.

Apelujemy również o zwracanie uwagi na utrudnienia występujące na drodze. Jeśli zauważymy migające światła pojazdów służb ratunkowych bezwzględnie należy zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. Na drodze mogą bowiem pojawić się pojazdy, które zatrzymały się przed miejscem zdarzenia, oczekując na pozwolenie do dalszej jazdy wydawane przez policjanta kierującego ruchem. W takich miejscach na jezdni mogą również przebywać przedstawiciele służb ratunkowych pracujący na miejscu zdarzenia.

źródło: KWP Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top