Ponad setka spotkań wojewody z mieszkańcami Lubelszczyzny

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek został powołany na stanowisko w grudniu 2015 roku. Od tego czasu odbył mnóstwo spotkań w całym województwie. Były to spotkania okolicznościowe, z okazji rocznic patriotycznych, religijnych i innych.

 

Podczas tych spotkań wojewoda Czarnek miał także okazję w krótkich rozmowach z mieszkańcami oraz samorządowcami rozmawiać o problemach i palących sprawach, którymi należy się zająć w pierwszej kolejności z perspektywy samorządu, czy administracji państwowej.

 

W 2016 roku wojewoda odbył pierwsze spotkania z mieszkańcami województwa, aby szczegółowo opisać programy realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale także dostać informację zwrotną od mieszkańców na temat polityki krajowej i regionalnej.

 

Mieszkańcy mogli się na nich głównie dowiedzieć o środkach przeznaczanych w kilku programach na poprawę infrastruktury drogowej w województwie lubelskim, ale także o programach Rodzina 500 Plus, Dobry Start, Senior Plus, dotacjach dla żłobków i przedszkoli, dziennych domów pomocy społecznej czy wsparciu OSP.

 

Od 2017 roku do dzisiaj jest to już tylko samych spotkań z mieszkańcami ponad 150. W ostatnim miesiącu, z racji wyborów samorządowych, spotkania te poszerzyły się także o tematykę samorządową w województwie lubelskim.

 

– Te spotkania są dla mnie ogromnie ważne. Przyjeżdżając do konkretnej gminy słyszę o problemach, ale także sukcesach lokalnej społeczności. Są to bardzo owocne spotkania. Będę je kontynuował – zapewnia Przemysław Czarnek.

źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top