Podsumowano program Niepodległa w szkołach

Zdaliśmy egzamin z patriotyzmu – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek  na spotkaniu z koordynatorami programu Niepodległa w szkołach. Podsumowanie projektów odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Grupa nauczycieli z terenu Zamojszczyzny aktywnie uczestniczyła w różnych inicjatywach związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sadzono Dęby Niepodległości, tańczono poloneza jednocześnie w wielu miejscach, organizowano koncerty jubileuszowe.

Najbardziej zaangażowani w koordynowanie działań przez szkoły i placówki oświatowe nauczyciele zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami. Były one podziękowaniem wojewody  lubelskiego i kuratora oświaty za wkład w realizację programu Niepodległa. Dyplomy otrzymało 21 osób.

Wojewoda Czarnek dziękował za liczne imprezy, które odbyły się w ramach  tegorocznych obchodów. Zauważył również, że organizowane wydarzenia cieszyły się ogromną frekwencją.

– Cały program Niepodległa i te wydarzenia, które obserwowali nasi rodacy, mieszkańcy województwa w telewizji, relacje z tańczenia poloneza, sadzenia Dębów Niepodległości, koncertów i wielu innych uroczystości jubileuszowych spowodowały poczucie dumy narodowej i to doprowadziło do sytuacji takiej, ze mieliśmy tłumy niespotykane dotąd na ulicach– mówił wojewoda.

Kurator oświaty wyraziła swój  szacunek i uznanie za to, co dotychczas zostało zrobione. Zapewniła także, że  czas świętowania, celebrowania rocznicy będzie mądrze wykorzystywany.

źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top