Pierwsza sesja Rady Powiatu Zamojskiego. Ślubowanie i wybory władz

Pierwsze powiatowe synekury rozdane. Dzisiaj na pierwszej sesji Rady Powiatu VI kadencji radni powiatu złożyli ślubowanie i wybrali Prezydium oraz Zarząd Powiatu Zamojskiego na lata 2018 – 2023. Ponieważ Kazimierz Mielnicki był najstarszym wiekiem radnym, to jemu przypadł w udziale zaszczyt prowadzenia inauguracyjnej sesji do czasu wyboru nowego przewodniczącego Rady Powiatu Zamojskiego. Sesja rozpoczęła się od wręczenia zaświadczeń o wyborze na radnego. 

Jednym z najważniejszych elementów sesji inauguracyjnej jest złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych. Dopiero z tą chwilą radni przystępują do wykonywania mandatu uzyskując prawa i obowiązki radnych wynikające z przepisów prawa.

 

Ślubowanie odbywa się w ten sposób, że po odczytaniu roty wywołani kolejno radni powstają i wypowiadają słowo „ślubuję”. Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: „Tak mi dopomóż Bóg”.

Po złożeniu uroczystego ślubowania przystąpiono do wyboru nowego przewodniczącego, którym został Krzysztof Rusztyn – Zamojskie Stowarzyszenie Samorządowe. 

Na wiceprzewodniczących wybrano radnych – Zenon Kupiec – Zamojskie Stowarzyszenie Samorządowe  i Antoni Skura- PiS. Przewodniczącego i wiceprzewodniczących wybrano w głosowaniu tajnym.

Henryka Mateja na stanowisku starosty zastąpi Stanisław Grześko obecnie kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Zamościu. Jego kandydaturę poparło 16 radnych. Nowy starosta podziękował też za dotychczasową pracę Henrykowi Matejowi.

Nowo wybrany starosta Stanisław Grześko zgłosił kandydaturę Witolda Maruchy na wicestarostę, który w tajnym głosowaniu otrzymał 16 głosów. Dopełnieniem wyborów władz powiatu były wybory członków zarządu.

Stanisław Grześko zgłosił do zarządu – kandydatury radnych – Janusza Brzozowskiego, Sławomira Kugiel oraz Lucjana Bednarz, którzy w głosowaniu tajnym uzyskali ”za” po 16 głosów.

Skład Zarządu Powiatu w Zamościu:

Stanisław Grześko

Starosta Zamojski

Przewodniczący Zarządu

 

Witold Marucha

Wicestarosta Zamojski

 

Lucjan Bednarz

Członek Zarządu

 

Janusz Brzozowski

Członek Zarządu

 

Sławomir Kugiel

Członek Zarządu

W sesji uczestniczyło 23 radnych Rady Powiatu Zamojskiego.

Foto relacja z pierwszej sesji Rady Powiatu Zamojskiego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top