Nowoczesna neurologia w Zamościu. Szanse i zaniedbania

Zabiegi, które potrafią doprowadzić do sytuacji, w której pacjent po kilku dniach pobytu w szpitalu wychodzi całkowicie sprawny po udarze mózgu i nie wymaga rehabilitacji tak jak do tej pory, to są nowoczesne metody leczenia udaru mózgu, które mogłyby być stosowane na szerszą skalę jeżeli udałoby się dofinansować ten projekt – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Zamościu. Nawiązał do postulowanych inwestycji neurologicznych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Podczas konferencji, w której udział wziął też poseł na sejm RP Sławomir Zawiślak, omówiono tematy dotyczące koniecznych rozwoju terapii neurologicznych w zamojskim szpitalu.

Wojewoda wielokrotnie podejmował działania mające na celu dofinansowanie projektu. Jednak to organ prowadzący, którym jest marszałek województwa lubelskiego, był władny wystosować pismo w tej sprawie. Wniosek ze strony marszałka wpłynął do wojewody lubelskiego 30 sierpnia br., na chwilę przed upływem terminu składania dokumentów o dofinansowanie w Ministerstwie Zdrowia.

W odpowiedzi wojewoda 5 września wystosował do marszałka pismo, w którym wykazał braki formalne złożonego wniosku. Działania podjęte przez samorząd województwa nazwał pozornymi, dzieląc się wrażeniem, że podmiotowi odpowiedzialnemu za szpital brak rzeczywistej determinacji w celu uzyskania dofinansowania. Wojewoda podkreślił, że dalej z posłem Zawiślakiem będzie zabiegał o to, aby tak ważna inicjatywa w końcu została urealniona. W tym roku jest to już niemożliwe.

Będę zabiegał o to, aby neurologia w szpitalu wojewódzkim została rozbudowana i aby pacjenci z Zamojszczyzny, ale i całego województwa lubelskiego mogli tutaj mieć przeprowadzane zabiegi  niezwykle skuteczne.  Takie, które prowadzą do powrócenia do stanu zdrowia zaledwie po kilku dniach od operacji, a nie wymagają konieczności długotrwałej i nie zawsze skutecznej rehabilitacji –powiedział wojewoda.

Źródło:  www.youtube.com oraz www.lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top