Jakiś czas temu zadawałam Panu pytanie odnośnie stypendiów szkolnych…

Panie wójcie „Kiedy trwoga to do boga chciało by się rzec” jakiś czas temu zadawałam Panu pytanie odnośnie stypendiów szkolnych, a dokładnie z roku na rok zmniejszającej się kwocie tegoż świadczenia na terenie naszej gminy, pomimo pana deklaracji o odpowiedzi w formie pisemnej na łamach biuletynu najpierw w jednym terminie później po moim kolejnym zapytaniu kiedy to nie dotrzymał Pan słowa następnym wskazanym przez Pana terminie do dziś dnia nie doczekałam się realizacji obietnic z Pana strony.
A teraz gdy Pana stanowisko zdaje się być zagrożone pisze pan indywidualnie list w imieniu wszystkich mieszkańców i apeluje do suwerena o poparcie. To są jedynie pana pobożne życzenia, a nie głos wszystkich mieszkańców. Ludzi pełniących te same funkcje przez wiele lat zjada rutyna i zbytnia pewność siebie, żeby nie powiedzieć arogancja dla wyborców kiedy już są wybrani i mam tu na myśli konkretny przykład chociażby stypendiów. Moje pytanie więc brzmi dlaczego my jako Pańscy wyborcy mielibyśmy teraz podpisywać się pod Pana listem i tym samym udzielać Panu kolejnego poparcia? Nie twierdze natomiast, ze zmiany proponowane przez PiS są słuszne bo nie są, ale czy Państwo swoim zachowaniem i traktowaniem potencjalnych wyborców zasługujecie na takie poparcie.
Pozdrawiam i cierpliwie oczekuje na odpowiedź zarówno na to jaki wcześniejsze zapytanie (w obiecanej przez Pana formie artykułu)
Tak jak poprzednio proszę o odpowiedź na stronie gminy w formule „Zadaj Pytanie Wójtowi”

Witam i dziękuję za kontakt e-mail.
W zakresie odpowiedzi na Pana(i) e-maile o stypendiach szkolnych chyba zaszło jakieś nieporozumienie. Na pierwszy e-mail odpisałem w dniu 09.07.2016r. Opisałem w nim zasadę finansowania stypendiów – 20 % budżet Państwa, 80 % budżet Gminy. Napisałem też w jaki sposób powstaje wysokość stypendium dla ucznia w danym roku. Pisząc wówczas zdania „Powyższe to bardzo duży skrót całego zagadnienia. Nie wyczerpuje tematu. Dlatego przygotujemy znacznie szerszy materiał, który ukaże się w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość – najpóźniej w miesiącu wrześniu” miałem na uwadze finansowanie całości zadań z zakresu oświaty, po to aby przez ten pryzmat popatrzeć na to czy budżet Gminy w ramach swoich 80% może na stypendia przeznaczyć większą kwotę środków. Potwierdza to część drugiego e-maila jaki wysłałem do Pana(i) w październiku. Cytaty – Za brak artykułu w Biuletynie przepraszam. Materiał ten ukaże się w m-cu listopadzie jako element analizy całej sytuacji w zakresie finansowania oświaty. Gmina Zamość nie oszczędza na oświacie i udowodnię to na podstawie dochodów i wydatków projektu budżetu 2017 rok” i dalej „O źródłach finansowania programu i procedurze określającej wysokość kwoty zasiłku napisałem wszystko co było potrzebne. Pisząc pod koniec tekstu „Powyższe to bardzo duży skrót całego zagadnienia. Nie wyczerpuje tematu” miałem i mam na myśli całość złożonego zagadnienia związanego z finansowaniem wydatków oświatowych. O tym po 15 listopada, bo wówczas projekt budżetu 2017 roku przedłożę Przewodniczącemu Rady Gminy Zamość i Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Lublinie. Proszę o cierpliwość”. W BIULETYNIE SAMORZĄDU GMINY ZAMOŚĆ nr 12/95 z grudnia 2016r. (internetowe wydanie na stronie www.gminazamosc.pl) zamieściłem materiał pod tytułem OŚWIATOWE ROZWAŻANIA. W pierwszej jego części (str. 7-9) szczegółowo prezentuję problem finansowania zadań z zakresu oświaty, a więc także i stypendiów szkolnych. Mam nadzieję, że to nieporozumienie wyjaśniłem.

W sprawie LISTU MIESZKAŃCÓW GMINY ZAMOŚĆ. Nikogo nie zmuszam do podpisania tego listu. Służy on przede wszystkim przekazaniu Mieszkańcom informacji o tym co dzieje się wokół naszych samorządowych spraw. Uważam to za swój obowiązek. Nie do każdego dociera BIULETYN. Kto po przeczytaniu listu chce się pod nim podpisać może przejść do Sołtysa i to uczynić. Nie ma przymusu, moją intencją nie jest zbieranie podpisów „na siłę”. W liście poruszam nie tylko sprawę kadencyjności Wójtów. Wyraźny sprzeciw dotyczy pierwszych trzech punktów listu, które uważam za bardzo ważne dla Mieszkańców Gminy Zamość. To prawda, że nie jest najlepszym pomysłem firmowanie takiej „akcji” przez urzędującego Wójta. Ale kto miał to zrobić? Nikt tego nie czynił, a Politycy robią swoje. Potwierdza to w sposób jednoznaczny odpowiedź Pana Posła Sławomira Zawiślaka na list publiczny jaki do Niego skierowałem. Pan(i) także pisze, że zmiany proponowane przez PiS nie są słuszne. Mamy odzywać się dopiero jak Parlament uchwali to co jest w punktach 1-3 listu? Mamy nie reagować na to co w liście pisze Pan Poseł o 27 latach samorządów gminnych w Polsce? Nie zgadzam się z Nim zupełnie. Szanuję Mieszkańców Gminy Zamość i ich obywatelską aktywność. Wierzę, że bardzo duża grupa Mieszkańców nie zgadza się z tym co pisze Pan Poseł w liście. Wiem, że decydując się na to co robię osobiście bardzo dużo tracę. Nie mam co do tego żadnych złudzeń. Wierzę jednak, że tylko w taki sposób możemy obronić jednomandatowe okręgi wyborcze w Gminie Zamość, możliwość zakładania przez Mieszkańców komitetów wyborczych, oraz wybór Wójta Gminy przez Mieszkańców. Tekst listu Pana Posła w BIULETYNIE SAMORZĄDU GMINY ZAMOŚĆ nr 2/97.

Pozdrawiam
Ryszard Gliwiński
17.02.2017 r.

Źródło: Urząd Gminy Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top