Biało Czerwona reprezentacja Lubelszczyzny na Marszu#STOP447 w Warszawie

 W sobotę 11 maja w Warszawie odbył się Marsz #STOP447, który był manifestacją przeciwko amerykańskiej ustawie 447, która wspiera roszczenia organizacji żydowskich domagających się 300 mld dolarów w ramach mienia bezspadkowego Żydów zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.

W marszu w Warszawie  wzięły udział środowiska patriotyczne i narodowe z Zamościa, Krasnegostawu, Szczebrzeszyna, Nałęczowa i Chełma.

Ok. 20 tysięcy osób przeszło spod budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod budynek amerykańskiej ambasady w Warszawie, protestując przeciwko bezprawnym roszczeniom żydowskim, wspieranym przez amerykańską administrację, zobowiązaną do tego mocą ustawy 447 JUST.

Przed siedzibą prezesa Urzędu Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich zgromadziło się tysiące ludzi z flagami narodowymi z całej Polski, również z Kresów i USA oraz Kanady. Sprzedawano żółte znaczki 447 Nie dla roszczeń i patriotyczne książki. Spotkałam pana Ola Pruszyńskiego, podpisującego swoje książki, z synem. Imprezę otworzył ksiądz Małkowski modlitwą i różańcem. Przemawiali m.in. Tomasz Kalinowski, organizator kampanii informacyjnej Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, świetne wystąpienie, Mówił m.in. “Żąda się od nas ponad 300 miliardów dolarów, ogromnej kwoty, trzykrotnie przewyższającej budżet. Za co? Za mienie bezdziedziczne, mienie, które zgodnie z polskim i cywilizowanym prawem przeszło na rzecz skarbu państwa, za mienie, którego właściciele, obywatele Polski, zginęli w trakcie wojny. My tej wojny nie wywołaliśmy, co więcej, my, polski naród, byliśmy jej największą ofiarą. Polska, mimo że była w gronie zwycięzców, utraciła suwerenność na długie dekady. (…) “. Wystąpił także historyk Leszek Żebrowski i prezes Prawicy Rzeczpospolitej dr Krzysztof Kawęcki. Prezes AgroUnii, która wraz ze związkiem zawodowym kierowców dołączyła niedawno do Konfederacji, a na marsz przywiozła dla uczestników jabłka, mówił o walce o utrzymanie ziemi w polskich rękach. Na telebimach zaprezentowano wystąpienia przedstawicieli Polonii z USA, która tego dnia także manifestowała w Ameryce przeciw ustawie 447. Poseł Klubu Kukiz15 Tomasz Rzymkowski przedstawił fragmenty projektu ustawy penalizującej negocjacje ws. roszczeń, a Konfederacja zapowiedziała wniesienie do Sejmu w przyszłym tygodniu projektu własnej ustawy przygotowanej przez prawnika i redaktora Stanisława Michalkiewicza, którego uhonorowano skandowaniem hasła “Michalkiewicz, Michalkiewicz”. Przemawiał także Witold Tumanowicz, lider Ruchu Narodowego i Konfederacji. Potem uczestnicy marszu przemaszerowali pod ambasadę amerykańską, gdzie dowcipne przemówienie skierowane do ambasador Mosbacher i amerykańskich służb specjalnych wygłosił Grzegorz Braun.

 

 

Co nam grozi?

Po pierwsze ustawa budzi polski sprzeciw, ponieważ jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawem. Według tych ogólnie przyjętych regulacji mienie bezspadkowe, czyli takie, do którego nie ma spadkobierców, przechodzi na Skarb Państwa danego kraju, natomiast organizacje żydowskie roszczą sobie pretensje na podstawie prawa krwi.

Po drugie, nie ma powodu, dla którego Polacy mieliby komukolwiek wypłacać jakiekolwiek sumy – nasz naród podczas II wojny światowej poniósł największe straty osobowe. To sprawcy, a nie ofiary, są zobowiązani do wypłacenia odszkodowań.

Po trzecie, kwoty roszczeń organizacji żydowskich sięgają nawet 300 miliardów dolarów – to trzykrotność rocznego budżetu Polski! Wypłacenie takiej sumy oznaczałoby kompletne bankructwo i upadek gospodarczy naszego kraju lub przejęcie polskiego mienia przez organizacje żydowskie.

 

źródło: goniec.pl, youtube.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top